GWIAZDY WIEDNIA Ernst Lintner - tenor zamów bilet

miejsce: Sala Redutowa Pod Orłem w Bielsku-Białej
data: 2011-12-28
godz: 18.00
bilet normalny: 40 PLN
bilet ulgowy: 35 PLN

Wystąpi : Ernst Lintner (Wiedeń) - tenor Swietłana Kaliniczenko (Ukraina) - sopran Orkiestra im.Telemanna Piotr Sadowski - skrzypce

 ERNST LINTNER

Ernst Lintner urodzony w miejscowości Kronsegg w Dolnej Austrii uczęszczał do klasy operowej w Wyższej Szkole Muzycznej w Wiedniu, oraz brał udział w mistrzowskich kursach u wybitnych wiedeńskich profesorów.

Występuje jako pieśniarz operowy, operetkowy w operach i teatrach w Austrii (Wiedeń, Salzburg, Baden) i za granicą (Dublin, Genewa, Rostock, Berlin, Heidelberg, Ludwigshafen).

Śpiewał między innymi jako Zygmunt w Walkirii, oraz partię rozpisaną na tenora w 9.Symfonii Beethovena.

Współpracował z orkiestrami austriackimi, słowackimi i niemieckimi. Występował w telewizji oraz radio, które transmitowały operetki na żywo w Irlandii, Belgii i Niemczech. Ernst Lintner nagrał na CD arie oraz duety operetkowe.

Od 2004 roku pełni funkcję członka jury pieśniarstwa przy Międzynarodowym Konkursie Brahmsa w Pörtschach oraz od 2006 roku jest członkiem jury w Międzynarodowym Konkursie Pieśni Nico Dostal.

 

 

Swietłana Kaliniczenko  -    Urodzona w m. Novomoskovsk ( Ukraina ).

 
Ukończyła Szkołę Muzyczną w Dniepropietrowsku ( Ukraina ), gdzie uczyła się dyrygentury chóralnej , wokalistyki i gry na fortepianie .
 
Otrzymała dypłom z wyróżnieniem . 
 
 W łatach 1997 - 2001 solistka Państwowego Teatru Opery i Baletu ( Dniepropetrowsk, Ukraina ) . 
 
Następnie w 2006 r.  ukończyła studia magisterskie w Narodowej Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie ( klasa śpiewu Prof. Eugenii Mirosznyczenko ) . 
 
W listopadzie 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe w Narodowej Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie ( klasa śpiewu Prof. Eugenii Mirosznyczenko ) .
 
Rownież w 2009 r. została zaproszona na warsztaty doskonalenia sztuki wokalnej w "CONSERVATORIO DI MUSICA BENEDETTO MARCELLO " we Włoszech, w klasie śpiewu Prof. Stefano Gibellato , który jest związany stałą współpracą z uznanym teatrem operowym  "Teatro la Fenice"  
( Wenecja ) . 
 
W  lipcu 2011 r. brała udział w charakterze uczestnika czynnego w Kursie Mistrzowskim, prowadzonym przez Maestrę Helenę Łazarską (Wiedeń).