KONCERT „VIVA VIVALDI” XXIII DEKADA MUZYKI - Cieszyn

miejsce: Kościół Św. Marii Magdaleny, Cieszyn
data: 2012-10-26
godz: 19.30
bilet normalny: PLN
bilet ulgowy: PLN

Swietłana Kaliniczenko (Ukraina) – sopran Piotr Sadowski - skrzypce Orkiestra im. G. Ph. Telemanna

www.domnarodowy.pl/

 w programie:

Antonio Vivaldi (1678 – 1741) – Aria “Mentre dormi amor fomenti” z opery L’Olimpiade
Antonio Vivaldi – Aria “Siam navi all’onde algenti” z opery L\\\'Olimpiade
Antonio Vivaldi – Aria Gloria e Imeneo
Antonio Vivaldi – Motet „In furore”
Antonio Vivaldi – Koncert „Burza morska” Es-dur Op.8 nr 5 
Antonio Vivaldi – Koncert "La Stravaganza" op.4 nr 1
Antonio Vivaldi – Koncert B-dur "Trąbka pocztowa"
Antonio Vivaldi – Koncert „Burza morska”Es-dur Op.8 nr 5 

Swietłana Kaliniczenko – urodzona w Novomoskovsku na Ukrainie, gdzie ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie dyrygentury chóralnej, wokalistyki i gry na fortepianie. Otrzymała dypłom z wyróżnieniem. Solistka Państwowego Teatru Opery i Baletu w Dniepropetrowsku. W roku 2006 ukończyła studia magisterskie, a w 2009 podyplomowe w Narodowej Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie w klasie Prof. Eugenii Mirosznyczenko. Śpiewa lirycznym sopranem koloraturowym. W swym repertuarze ma wiele pierwszoplanowych partii operowych. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. 
Piotr Sadowski - ukończył klasę skrzypiec w klasie prof.K. Bortla. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym Zespołu i Orkiestry im. Telemanna. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez :muzyków z amsterdamskiej "Orkiestry XVIII w.", u profesorów z Lipska oraz z Innsbrucka - Marianne Kubitschek-Rhonez z zespołu "Affetti musicali". Koncertuje jako kameralista w duecie z siostrą Aleksandrą Sadowską przy fortepianie.
Koncertował z wieloma zespołami międzynarodowymi m.in.: "Concerto polacco", "Accademia dell Arcadia"i Sinfonia Algovia", biorąc udział w wielu festiwalach i nagrywając płyty CD. Brał udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą .Od 1996 roku jest prezesem Towarzystwa Muzyki Dawnej im .G.Ph.Telemanna w Bielsku-Białej. 
Orkiestra im. Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Muzycy wykonują repertuar XVII i XVIII w. na instrumentach historycznych, a repertuar XIX i XX w. na instrumentach współczesnych. Współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy. Koncerty odbyły się w takich miejscach jak: Weiler (Niemcy), Wissembourg (Francja), Londyn. Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych. W październiku wraz z Kają Danczowską wystąpili na „XVII Międzynarodowej Dekadzie Muzyki Organowej, chóralnej i Kameralnej” w Cieszynie. Laureaci wielu nagród.