Wakacje z muzą-AVE MARIA Bielska katedra

miejsce: Katedra św.Mikołaja w Bielsku-Białej
data: 2012-08-26
godz: 16.00
bilet normalny: PLN
bilet ulgowy: PLN

26.08.12r – godz.16.00 w katedrze św.Mikołaja „AVE MARIA” Agnieszka Osiecka – sopran Zespół im.Telemanna W programie : Ave Maria – Ch.Gounod, Ave Maria - Fr.Schubert Ave Maria – G.Verdi Panis Angelicus – C.Franck Agnus Dei – G.Bizet Exultate Jubilate – W.A.Mozart Organizator : Tow.Muz.Dawnej im.Telemanna i Bielskie Biuro Koncertowe Solo-Duo-Trio Współorganizatorzy : parafia Św.Mikołaja

 

Agnieszka Bochenek-Osiecka 
polska sopranistka, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2000r. Ukończyła z wyróżnieniem klasę śpiewu solowego na wydziale wokalno-aktorskim 
u prof. A.Słowakiewicz.
     W 2003r. debiutowała  partią Gildy w operze G.Verdiego ,,Rigoletto'' w Śląsko-Morawskim Teatrze Narodowym w Ostrawie w Czechach.Od tego roku stale współpracuje z tym teatrem, gdzie uczestniczyła w kilkunastu produkcjach operowych między innymi: G.Verdi ,,Rigoletto”- Gilda, ,,La Traviata”- Violetta, ,,Falstaff”-Nanetta, G.Donizetti ,,L'eliksir d'amore”- Adina, N.Rimski-Korsakov ,,Snegorochka”- Śnieżynka, W.A.Mozart ,,Cosi fan tutte”- Fiordiligi, A.Dvorak ,,Jakobin”- Terinka.
         Gościnnie w partiach Gildy i Violetty występowała w teatrach: Teatr Narodowy w Pradze, Państwowa Opera w Pradze, Teatr Narodowy w Brnie w Czechach, Teatro Coccia w Novarra we Włoszech, Teatr Narodowy w Sofii w Bułgarii, oraz na festiwalach operowych open air w Czechach w Loket, Jindrichuv Hradec, w Pradze oraz na festiwalach operowych w Wiltz w Luxemburgu i  Portimao w Portugalii.W 2008 debiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie partią Roxany w Królu Rogerze K.Szymanowskiego.
         Stale współpracuje z teatrami operowymi w Polsce (Warszawa, Wrocław, Bytom ) i w Czechach (Ostrawa, Brno, Praga, Olomouc).
         Równocześnie z działalnością operową A.Bochenek-Osiecka  z powodzeniem  koncertuje również  z repertuarem oratoryjno-kantatowym, operetkowym i musicalowym. Występowała i występuje  z wieloma orkiestrami w Polsce i Czechach m.in.: Narodowa Orkiestra  Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Czeskiego Radia w Pradze.Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych takich jak: ,,Praska wiosna” w Pradze, ,,Warszawska jesień” w Warszawie, ,,Festiwal im.L.Janaczka w Ostrawie, ,,Festiwal muzyki sakralnej" w Brnie, ,,Pro Baltica ” w Toruniu, Festiwal Verdiowski w Ołomuńcu, Festiwal w Baden-Baden.
         A.Bochenek-Osiecka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych.Jej największe sukcesy w tej dziedzinie to: II miejsce w Konkursie im.A.Didura w Bytomiu w 2000r (I nagrody nie przyznano) oraz 11 nagród pozaregulaminowych, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im.A.Dworzaka w Karlowych Warach w Czechach w 2002r.(również nagrody pozaregulaminowe m.in. za najlepiej wykonaną arię W.A.Mozarta ). Ponadto jest finalistką konkursów: im.P.Lavirgena w Hiszpanii w 2002r., im.B.Christoffa w Sofii w Bułgarii w 2004r. i półfinalistką konkursów im.M.Caballe w Andorze w 2003 i Jeunesse Musicale w Montrealu w Kanadzie w 2005.
         Współpracuje ze znanymi muzykami i reżyserami warto tutaj nadmienić takie nazwiska jak: M.Treliński,L.Adamik, N.Otava, Carmen Or, B.Schlik, E.Kirkby, K.Kałudov.