Koncert z okazji 11 listopada VIVA POLONIA !

miejsce: Dom Kultury w Kętach
data: 2011-11-11
godz: 18.00
bilet normalny: PLN
bilet ulgowy: PLN

Agnieszka Osiecka-sopran Piotr Sadowski - skrzypce Orkiestra im.Telemanna Program : W.Kilar- Polonez z filmu"Pan Tadeusz" St.Moniuszko- Aria z opery "Straszny dwór Fr.Chopin - Polonez, "Prząśniczka","Życzenie" T.Kiesewetter - Kujawiak, krakowiak I.J.Paderewski - "Menuet" H.Wieniawski - "Pieśń polska" R.Sieczyński - "Wiedeń, miasto moich marzeń" M.Karłowicz - "Erotyki"

 Ten koncert rozpoczyna nowy cykl występów w Domu Kultury w Kętach Orkiestry im.Telemanna z Bielska-Białej. Ten zespół propagujący muzykę klasyczną w kilku miastach Podbeskidzia zaczyna comiesięczne koncerty w tym mieście. 

Orkiestra  im. Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Muzycy garają repertuar XVII i XVIII w. na instrumentach historycznych, a repertuar XIX i XX w. na instrumentach współczesnych.

Orkiestra współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy. Koncerty odbyły się  w takich miejsach jak:
- Weiler(Niemcy) i Wissembourg(Francja)- maj 2005r,
- Londyn(Anglia)- kwiecień 2006r,
- Weiler(Niemcy)- lipiec 2006r wspólnie z „Sinfonia Algovia”.
Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. w: Lublinie, Katowicach, Cieszynie, Żywcu, Mikołowie, Starachowicach, Trzebnicy, Zelowie, Jędrzejowie, Leżajsku.
Orkiestra wystąpiła z Kają Danczowską na „XVII Międzynarodowej Dekadzie Muzyki” w Cieszynie (październik 2006) oraz w 2008 r. na koncertach „Viva Vivaldi” w Cieszynie i Bielsku-Białej. W 2005 r. zainicjowała koncerty sylwestrowe w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W kwietniu 2008 r. wspólnie z chórem i solistami zaprezentowała oratorium „Mesjasz” G.F.Haendla w Katowicach, Bielsku-Białej i Żywcu. W październiku 2008 r. orkiestra wykonała wspólnie z chórem i solistami „Requiem” W.A.Mozarta w Bielsku-Bialej i Żywcu. W Bielsku-Białej orkiestra regularnie koncertuje w Bielskim Centrum Kultury - „Muzyczna Ballada Europy”, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej - ”Muzyka dawna i Muzy” i „Walce Straussa ". Orkiestra występuje podczas "Vivaldi Festival”,”Koncerty u św.Mikołaja”,”Wakacje z muzą”. W Żywcu koncertuje w cyklu "Najpiękniejsze melodie świata".

Orkiestra nagrała płyty CD: “Barocco con fuoco”,”Viva Espańa”,”Muzyczna Ballada Europy”,”Ad Dei Gloriam” i „Cztery pory roku” A.Vivaldiego.

Zespół otrzymał nagrodę „Za dotychczasową działalność” w dziedzinie kultury w Bielsku-Białej „Nominacja-Ikar 2001”. Honorowy Dyplom – Ikar 2008 w dziedzinie kultury i sztuki w Bielsku-Białej.
Jej kierownikiem artystycznym jest Piotr Sadowski .